» » JAK POZBYĆ SIĘ GLONÓW I WYKLAROWAĆ WODĘ W OCZKU WODNYM?

JAK POZBYĆ SIĘ GLONÓW I WYKLAROWAĆ WODĘ W OCZKU WODNYM?

Data dodania: 25-08-2013 Wyświetleń: 5906
Autor artykułu: Dawid Zawadzki.

Glony, oczko wodne, staw

Każdy kto posiada przydomowy staw, boryka się z glonami, brudną wodą i brakiem przejrzystości! Chciałbym w dniu dzisiejszym pokazać prostą metodę na pozbycie się glonów i wyklarowanie wody w oczku wodnym. Aby przygotować ten artykuł doprowadziliśmy do dość konkretnego zabrudzenia naszego zbiornika wodnego - nie było to specjalnie trudne ;)

Jak widać na powyższych zdjęciach, woda jest mocno zielona i brak w niej przejrzystości. Filtr zatkany i mega brudny! Co robimy? Bierzemy preparat AQUACLAR i wlewamy go do wody. Po wlaniu odpowiedniej ilości preparatu - w naszym przypadku, była to jedna butelka 500ml - czekamy około godziny. Mamy teraz czas na wyczyszczenie filtra i przygotowania odkurzacza wodnego - pozwoli on nam w łatwy i przyjemny sposób pozbyć się glonów, które będą pływały po powierzchni oczka.

Glony, oczko wodne, staw

Po niespełna godzinie, możemy zobaczyć coś takiego!

Glony, oczko wodne, staw

Po zebraniu odkurzaczem wszelkich pływających glonów, podłączamy filtr, uzupełniamy niewielki niedobór wody i czekamy, dwie, trzy godziny - oto efekt!

Glony, oczko wodne, staw

Całkiem nieźle, prawda? Poświęciliśmy na to, niespełna 2 godziny! Teraz już tylko regularne prace pielęgnacyjne i oczko powinno przez długi czas, cieszyć oko właściciela ;)

INFORMACJA HANDLOWA: Jako, że nasza firma świadczy także profesjonalne usługi w zakresie pielęgnacji oraz czyszczenia oczek wodnych - jesteśmy do Państwa dyspozycji. W razie potrzeby, bardzo prosimy o kontakt.
 

Przejdź do strony głównej
Newsletter

Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowych produktach, najlepszych cenach, promocjach i wyprzedażach.

 

Wszystkie prawa zastrzeżone - 2018 - www.MojeAkwarium.pl