» » OŚWIETLENIE LED W AKWARYSTYCE - DLACZEGO WARTO?

OŚWIETLENIE LED W AKWARYSTYCE - DLACZEGO WARTO?

Data dodania: 04-12-2017 Wyświetleń: 66
Artykuł napisany na podstawie ulotki firmy AQUAEL "Zmieniasz na LED zyskujesz PIĘKNIESZE AKWARIUM i NIŻSZE RACHUNKI"
alt
Od dłuższego czasu nosiłem się z zamiarem napisania kilku słów o oświetleniu LED - klienci pytają nas o wiele spraw związanych właśnie z takim typem oświetlenia. Myślę, że ten krótki artykuł rozwieje wiele wątpliwości oraz odpowie na kilka podstawowych pytań naszych klientów.


Oczywistą zaletą stosowania ledowego oświetlenia w akwarium jest to, że DIODY LED zużywają o połowę energii mniej niż tradycyjne świetlówki. Czy to jednak jedyna zaleta? Oczywiście, że nie! Aby jednak poznać inne zalety oświetlenia ledowego należy odpowiedzieć na inne pytania. Jakie? Oto one:

- Czy zużywając mniej energii, światło dawane przez diody led będzie odpowiednie do akwarium?

Diody led oprócz tego, że zużywają mniej energii, to jeszcze dają tyle samo światła. Przekłada się to nie tylko na oszczędność pieniędzy, ale także i środowiska naturalnego. Warto także w tym miejscu zwrócić uwagę na jeszcze jeden fakt. Otóż diody led są "długowieczne". Świecą dłużej niż tradycyjne świetlówki i to bez wyraźnej utraty parametrów. Podsumowując - tak, światło dawane przez diody led będzie jak najbardziej odpowiednie do akwarium. 

- Jakie oświetlenie ledowe więc wybrać, aby zapewnić dobre odwzorowanie naturalnych kolorów ryb i roślin/koralowców? 

Dzięki możłiwości precyzyjnego konstruowania widma, diody led zapewniają światło idealnie dobrane do potrzeb akwarystyki. Przekłada się to na doskonały wzrost roślin/koralowców oraz najlepsze możliwe odwzorowanie barw mieszkańców zbiornika. 
 
OŚWIETLENIE AQUAEL SUNNY 6500K I PLANT 8000K

Diody SUNNY emitują białe światło o temperaturze barwowej ok. 6500 K (czyli zbliżone do światła dziennego). Zapewnia dobre odwzorowanie naturalnych kolorów roślin i ryb, umozliwiając komfortową obserwację zbiornika. 

Diody PLANT zostały opracowane specjalnie z myślą o potrzebach roślin (temperatura barwowa 8000 K). Intensyfikują kolor czerwony oraz niebieski dzięki czemu wspomagają szybki, niezakłócony wzrost roślin.
OŚWIETLENIE AQUAEL MARINE 10000K I ACTINIC 20000K

Diody MARINE emitują mocne, białe światło o temperaturze barwowej 10000 K. Zapewniają doskonałe warunki do wzrostu koralowców w akwariach morskich oraz wierne odwzorowanie barw we wnętrzu zbiornika.

Diody ACTINIC zapewniają intensywne, niebieskie światło w akwarium morskim. Podkreślają piękne barwy koralowców oraz innych bezkręgowców, a także ryb. Dodatkowo - imitując światło księżyca - wpływa ono korzystnie na samopoczucie wszystkich mieszkańców akwarium.

Oczywiście, aby ułatwić życie i wybór producenci tacy jak np: AQUAEL wprowadzają na rynek gotowe rozwiązania. Na szczególną uwagę, moim zdaniem, zasługują moduły RETRO FIT. Są to wymienne moduły oświetleniowe LED, bardzo proste w instalacji. Do każddego modelu dołączone są specjalne adaptery umożliwiające ich zainstalowanie w dowolnej oprawie oświetleniowej, zamiast świetlówek T5 lub T8.

Oczywiście moduły RETRO FIT przeznaczone są zarówno do akwarystyki SŁODKOWODNEJ jak i AKWARYSTYKI MORSKIEJ.

OŚWIETLENIE LED RETRO FIT

Innym i to bardzo ciekawym i nowatorskim rozwiązaniem są bardzo eleganckie lampy ledowe przeznaczone do oświetlania zbiorników otwartch (bez pokrywy). Mam tutaj na myśli lampy LEDDY SLIM. Są one wykonane z odpornego na korozję, łatwego do utrzymania w czystości szkła. Płaski futurystyczny kształt i modny, biały kolor sprawiają, że doskonale komponują się z nowoczesnymi zbiornikami akwariowymi i świetnie wyglądają w każdym wnętrzu. 
OŚWIETLENIE LED LEDDY SLIM

Na zakończenie warto zaznaczyć, że producenci nie zapomnieli także o osobach posiadających akwaria o mniejszej pojemności. Właśnie dla takich akwarystów wyprodukowano miniaturowe lampki, które właśnie przeznaczone są do zbiorników od 10 do 50L.
Oświetlenie LEDDY SMART 2

W tym miejscu chciałbym zwrócić uwagę na ważną kwestię! Otóż lampki miniaturowe świetnie sprawdzają się w akwariach, których wysokość nie przekracza 35cm! Instalacja lampki jest bardzo prosta - wystarczy wsunąć jej ramię bezpośrednio na krawędź szyby akwarium. 

Pamiętajcie - Zmienisz na LED zyskasz PIĘKNIESZE AKWARIUM i NIŻSZE RACHUNKI :) 

Przejdź do strony głównej
Newsletter

Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowych produktach, najlepszych cenach, promocjach i wyprzedażach.

 

Wszystkie prawa zastrzeżone - 2018 - www.MojeAkwarium.pl