1 » 2 » Pielęgniczka Ramireza (MIKROGEOPHAGUS RAMIREZI)3

Producenci

Nowości w sklepie

123456

Systemy płatności

  • PayU
  • Credit Agricole Raty

SUPER PRODUKT

  • BIOKLAR_BOK

Pielęgniczka Ramireza (MIKROGEOPHAGUS RAMIREZI)

Data dodania: 25-01-2014 Wyświetleń: 1316
Autor artykułu: Dawid Zawadzki.
 
Pielęgniczka Ramireza (MIKROGEOPHAGUS RAMIREZI

Chyba nie ma wśród akwarystów osoby, która nie zachwycałaby się tą jakże piękną pielęgniczką, która występuje na kontynencie Ameryki Południowej (Kolumbia, Wenezuela). Ta niewielka rybka dorastająca maksymalnie do 7cm jest nie tylko łagodna, ale również towarzyska. Dzięki tym cechom nadaje się do akwarium wielogatunkowego.

PODSTAWOWE INFORMACJE DOTYCZĄCE HODOWLI:
Podczas jej hodowli należy pamiętać o kilku bardzo ważnych rzeczach. Po pierwsze Ramireza uwielbia dobrze natlenioną wodę. Po drugie, rybka ta nie czuje się najlepiej w małych akwariach, dlatego też zalecana wielkość zbiornika to minimum 100 litrów. Oczywiście, aby w pełni nacieszyć swoje oko tą jakże cudownie ubarwioną rybką, należy spełnić także inne wymagania. Otóż Pielęgniczka Ramireza uwielbia przydenną część zbiornika, wszelkiego rodzaju kryjówki, wśród gęstej roślinności oraz niewielkie kamienie, na których samice składają ikrę. Ikrą oraz narybkiem opiekuje się, zarówno samica jak i samiec. Zapewne niektórzy z Was zapytają jak odróżnić je od siebie? Nic prostszego, ponieważ akurat u tego gatunku rybek jest to bardzo widoczna różnica. Samiec ma bardziej wydłużoną pierwszą część płetwy grzbietowej. Ramireza, nazywana przez niektórych także Pielęgniczką Motylową nie ma specjalnych wymagań co do pokarmu, zjada praktycznie wszystko, zarówno pokarm żywy jak i roślinny.

WŁAŚCIWOŚCI WODY:
  • Temperatura: 24-28oC
  • Twardość: 5-12on
  • Odczyn: 5,5-7,0 pH

WAŻNA WSKAZÓWKA:
Pielęgniczka Ramireza (MICROGEOPHAGUS RAMIREZI) jako, że jest bardzo wrażliwa na właściwości wody, powinna być hodowana przez akwarystów bardziej doświadczonych. Jednak ku pokrzepieniu serc, tych którzy stawiają swoje pierwsze kroki w akwarystyce, powiem: "Jeśli przyrzekniecie, że zadbacie o regularną wymianę wody i będziecie robić wszystko, aby właściwości wody nie odbiegały za bardzo, od tych podanych wyżej - będziecie mogli je hodować! Pozwalam Wam ;-)


O ŹRÓDŁACH:
Opisując powyższy gatunek ryby korzystałem z własnej wiedzy oraz z informacji zawartych między innymi w "Atlasie ryb akwariowych: Ponad 750 gatunków ryb", którego autorami są Wally Kahl, Burkard Kahl, Dieter Vogt. Oprócz tego korzystałem z "Mini Leksykonu Ryb Akwariowych", którego autorami są Adam i Edyta Adamscy. Serdecznie polecam obie pozycje!
 

Przejdź do strony głównej
  • BIG_ZESTAWYDUO
0
0
Newsletter

Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowych produktach, najlepszych cenach, promocjach i wyprzedażach. Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych do celów marketingowych
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych na wskazany przeze mnie adres e-mail
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - 2019 - www.MojeAkwarium.pl